Kuran ’Da Islâmî Hayatı Gerçekleştirmekle Yükümlü Kılınan

# # # # # #
Ashâb-ı Suffa "Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır." Al-i İmran Sûresi 104. Âyet
ashabi_suffa tarafından paylaşılan Ashâb-ı Suffa ve Kuran ’Da Islâmî Hayatı Gerçekleştirmekle Yükümlü Kılınan konulu resim, 2 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

Kuran’da, İslâmî hayatı gerçekleştirmekle yükümlü kılınan varlık insandır. Çünkü o, ALLÂH’ın buyurduğu ve Elçisinin duyurduğu İslami birhayata çağrılmaktadır. Öyleyse insanın seçeceği ve gerçekleştireceği hayat, Hazreti Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in emanet bıraktığı İslâmî hayat olmalıdır.Kuran, sadece İslâm’ın ALLÂH katında geçerli din olduğunu, Hz. Muhammed (s.a.v)’in risaletinin de bütün insanlığı kapsadığını bildirir.
, Allah , Din , İslam , Kuran , Müslüman , namaz , Amin , Kabe , Ezan , Peygamber , Sevgili , muhammed , Hzmuhammed , Hadis , AllahuEkber , Dua , Hayat , İlim , Medine , Secde , Aşk, Huzur , Kuranıkerim, follow, Mevlana , SubhanAllah , İstanbul , Elhamdulillah , instagood

Bir Ayet: Fetih 5: Mümin erkeklerle mümin kadınları, içinde ebedi kalacakları, altlarından ırmaklar akan cennetlere koyması, onların günahlarını örtmesi içindir. İşte bu, Allah katında büyük bir kurtuluştur.