Gerçek Bir Evliliğin, Sadakatin Ve Vefanın

Kurşun Kelâm 🍁Kalbi Olan Birisi IçinAhde VefaEğer Cihadın Faziletini BilseydinizSürünerek de OlsaGelirdinzKur'an Okuyun ve DinleyinDEMKRATKLŞTREMEDKLRNZDENM http://bedevimansur.sarahah.com/
bedevimansur tarafından paylaşılan Kurşun Kelâm ve Gerçek Bir Evliliğin, Sadakatin Ve Vefanın konulu resim, 1 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

Gerçek Bir Evliliğin, Sadakatin ve Vefanın Hikayesi: 
Emine Kutup ve Kemaleddin Senaniri

Emine Kutup, kardeşi Seyyid Kutup’un müebbed (25 sene) hapis cezasına mahkum edilmiş hapishane arkadaşı Kemaleddin Senaniri ile evlenir.
Fakat uzun süre hapishanede kalması ve eşinin uzun süre kendisini bekleyecek olması ve belki de hiçbir zaman birbirlerine kavuşamayacak olmaları ihtimali Kemaleddin Senaniri’yi derinden üzer ve Emine’ye şu mektubu gönderir: ‘Gerçekten çok uzun zaman geçti… Ve ben senin bu şekilde sıkıntıya girmenden dolayı üzülüyorum. Bir araya geldiğimiz ilk günlerde sana; yarın bu sıkıntıdan kurtulabileceğimi veya kalan 20 seneyi geçirebileceğimi veya ecelimin sonlanabileceğini söylemiştim. Ve ben mutluluk yolunda sana bir engel olmaya razı olamam. 
Ve şu andan itibaren geleceğin hakkında uygun gördüğün bir kararı almakta tamamen hürsün. Bana neye karar verdiğini yaz. 
Allah seni hayırlı olana muvaffak kılsın.” Emine Kutub ise şöyle cevap verir: ”Şüphesiz sarsılmaz bir akide ve inanç ile ve hiçbir tereddüd ve pişmanlık duymakızın; umutla beklediğim emeli, cihad ve Cennet yolunu, kararlılığı ve fedakarlığı, sözleşmiş olduğumuz şeyde ısrarla direnmeyi tercih ediyorum…’ Kemaleddin Senaniri uzun bir süre sonra hapisten çıkar. Gencecik eşini yaşlanmış halde bulur. 
5 sene beraber yaşarlar. Fakat Kemaleddin Senaniri mücadelesine devam ettiği için tekrardan hapse koyulur. 
Ve orada intihar süsü ile öldürülür.

Emine Kutup ise eşinin ve kardeşinin şehadetleri ardından 2007’de Rabbine kavuşana kadar 28 sene boyunca sabretmek zorunda kalır.

Evet, ne büyük imtihanlarımız var değil mi, gözümüzde büyüttüğümüz dağ gibi imtihanlarımız… Halbuki çevremizde ve tarihimizde imtihan kelimesinin içini dolduran ne acayip hikayeler var. -Josefislam-

, sohbet , davet , jihad , islam , tevhid , jannah , iman , mumin , muslim , cihad , mucahif , allah , ummah , ashab , muhacir, takva , peygamber , mekke , medine ilim , insan , kuran , hadis , nasihat , sahabe , din , allahyolunda , fisebilillah , inanç , akide , tefekkur

Bir Ayet: Rad 26: Allah, dilediği kimseye rızkı genişletir de, daraltır da. Onlar ise dünya hayatı ile ferahlanmaktalar. Oysa düna hayatı ahiret hayatının yanında bir yol azığından ibarettir.