“Bukalemun Vardır Ya. Bizim Çocukluğumuzda Adana’da


tarafından paylaşılan ve “Bukalemun Vardır Ya. Bizim Çocukluğumuzda Adana’da konulu resim, 66 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

“Bukalemun vardır ya. Bizim çocukluğumuzda Adana’da biz bir bukalemun yakaladık, getirdik, kaçmasın diye onu bir fesin altına kapattık. Fes kırmızı idi. Açtığımız zaman baktık ki, bukalemun da kıpkırmızı olmuş. Bir müddet sonra eski rengine dönmüş. Sonra siyah bir kadın çarşafı ile örttük. Açtığımız zaman da simsiyah bir renge girmişti. Sonra da eski rengine dönmüştü. Bukalemun hangi rengin yanında olursa o renge girdi. İşte kalp de böyledir. Yanindakilerden renk alma kabiliyeti vardır. Huzurlunun yanında huzur alır, gafilin yanında gaflet alır.” |Mahmut Sami Ramazanoğlu (k.s)

, carsafiserif_asktir

, allah , kuran , müslüman , kuranıkerim , islam , hadis , mümin , salavat , türkiye, instamüslüman, ilmihikmet, iman , hzmuhammed , hadisişerif, muhammad , namaz, dua, dua , mekke , oku , kitap , insan , iman , medine , hzmuhammed , zikir , tesbihat

Bir Ayet: Nisa 73: Ve eğer Allah´tan size bir lütuf ve zafer erişecek olsa, sizinle kendisi arasında hiç sevgi yokmuş gibi, bu sefer de hiç şüphesiz şöyle diyecek: Ah ne olurdu, onlarla beraber olaydım da büyük murada ereydim.