– Büyük Bir Arife Sordular: –

ilim ve hikmet Tüm galeri paylaşıma açıktır
ilmihikmet tarafından paylaşılan ilim ve hikmet ve – Büyük Bir Arife Sordular: – konulu resim, 3 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

– Büyük bir arife sordular: – “ Neden bu kadar sakinsiniz.!”
— Dedi‘ki; – Uzun zaman okumam, – Ve tecrübelerimin neticesinde, — Hayatım‘ı, – Beş esas üzerine, — Kurdum: – 1- Benim rızkım‘ı kimsenin, – Yiyemeyeceğini anladım. – Ve SAKİNLEŞTİM.. – 2 – ALLAH’ın beni daima, – Gördüğünü anladım. – Ve HÂYÂ ettim.. – 3 – Benim işim‘i kimsenin, – Yapamayacağını anladım. – Ve ÇALIŞMAYA koyuldum.. – 4 – Anladım‘ki işimin son‘u, — ÖLÜM‘dür: – Ve O‘na HAZIRLANDIM.. – 5 – Anladım‘ki iyilik ve kötülük, – Her ikisi‘de KALICI‘dır. – Dolayısıyla iyiliklerim‘i, — ÇOĞALTTIM.. – Ve kötülüklerim‘i, — AZALTTIM…“.
.
, allah , kuran , müslüman , kuranıkerim , islam , hadis , mümin , salavat , türkiye, instamüslüman, ilmihikmet, iman , hzmuhammed , hadisişerif, muhammad , namaz, dua, dua , mekke , oku , kitap , insan , iman , medine , hzmuhammed , zikir , tesbihat

Bir Ayet: Tevbe 69: Allah onlara, altından ırmaklar akan cennetler hazırladı. İçlerinde ebedi kalacaklar. İşte o büyük kurtuluş budur.