Allahu Ekber (الله أكبر)☝

Namâz Kimlere Farzdır Namâz Kılmak, Akıllı Olan

Allahu Ekber (الله أكبر)☝ 📖✏Ayetler📚✏Hadisler📃✏Dualar🔄✏İslami Güzel Paylaşımlar📕✏Dini hikayeler📅✏Günlük tesbihat⏩⏩👥Arkadaşlar💌Davetlisiniz👇🌷😍takipte kalın. https://www.change.org/p/t%C3%BCrkiye-d%C4%B1%C5%9Fi%C5%9Fleri-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-arakan-a%C4%9Fl%C4%B1yor-t%C3%BCrkiye-yard%C4%B1ma-gitsin-mi-1-milyon-imza-gerekiyor?recruiter=769188124&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=share_petition&utm_term=signature_confirmation
islamdini_aski tarafından paylaşılan Allahu Ekber (الله أكبر)☝ ve Namâz Kimlere Farzdır Namâz Kılmak, Akıllı Olan konulu resim, 19 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

Namâz Kimlere Farzdır

Namâz kılmak, akıllı olan ve bülûğ çağına giren her erkek ve kadın müslimâna farzdır. Namâzın farz olması için üç şart vardır:

1-Müslimân olmak. 2-Akllı olmak. 3-Bülûğ çağına girmek.

Dînimizde, akllı olmayan ve erginlik çağına girmemiş olan küçük çocuklar, namâz kılmakdan sorumlu değillerdir. Fakat, anne ve babalar, çocuklarına din bilgilerini öğretmeli ve ibâdet yapmağa alışdırmalıdırlar. Peygamberimiz “sallallahü aleyhi ve sellem” buyurdu ki: (Hepiniz bir sürünün çobanı gibisiniz! Çoban sürüsünü koruduğu gibi, siz de evlerinizde ve emrleriniz altında olanları Cehennemden korumalısınız! Onlara müslimânlığı öğretmelisiniz. Öğretmez iseniz mes’ûl olacaksınız.) Başka bir hadîs-i şerîfde de, (Bütün çocuklar müslimânlığa uygun ve elverişli olarak dünyâya gelir. Bunları, sonra anaları babaları, hıristiyan, yahûdî ve dinsiz yapar) buyurdu.

O hâlde, her müslimânın birinci vazîfesi, çocuklarına İslâmiyyeti ve Kur’ân-ı kerîm okumasını, namâz kılmasını, îmânın ve islâmın şartlarını öğretmekdir.
Çocuğunun müslimân olmasını isteyen, dünyâda ve âhıretde râhata, huzûra kavuşmasını dileyen anne ve babalar, önce bu vazîfesini yerine getirmelidir. Çünki atalarımız, “Ağaç yaş iken eğilir” demişlerdir. Yaşlanınca eğmeye, bükmeye çalışılırsa, kırılır, zararlı olur.

İslâm bilgileri ve güzel ahlâk verilmeyen çocuk, kötü yoldaki kimselere çabuk aldanır. Anne ve babasına, devletine ve milletine zararlı olur.
.
.
.
islamdini_aski islamdini_aski islamdini_aski islamdini_aski .
.
.
, namaz , ayet , sure , ibadet , zikir , tovbe , lailaheillallah , Allahuekber , bismillah , lailaheillallah , hasbunallahivenimelvekil , lailaheillaentesubhanekeinnikuntuminezzalimin , lagalibeillallah , lahavlevelakuvveteillabillah , errahman , errahim , elmelik , Allah ( C.C ) ❤ , estağfirullah , islam , islamic , bismillahirrahmanirrahim , elhamdulilah , subhanAllahivebihamdihi , subhanAllahilazim , coksukur , subhanAllah , elhamdulilah , kuran , kuranikerim

Bir Ayet: Saff 12: (Eğer böyle yaparsanız Allah) sizin günahlarınızı bağışlar ve sizi altlarından ırmaklar akan cennetlere, Adn cennetlerinde hoş yerlere koyar. İşte büyük kurtuluş budur.