Rasulullahın (ص) Ümmetine Yapmış Olduğu Nasihatlerinin

Gençortam-Hanımefendi/Kayseri 'Mükafatın yorgunluğun derecesinde olacak' Hadis-i Şerif https://www.facebook.com/gencortamh/
gencortamhanimefendi_kayseri tarafından paylaşılan Gençortam-Hanımefendi/Kayseri ve Rasulullahın (ص) Ümmetine Yapmış Olduğu Nasihatlerinin konulu resim, 6 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

Rasulullahın (ص) ümmetine yapmış olduğu nasihatlerinin birisinde şöyle buyurmuştur;

Allah’ın bir kuldan yüz çevirdiğine dair kanıt, o kulun boş şeylerle uğraşıyor olmasıdır. Bir kimsenin, ömrünün herhangi bir saatini yaratılış gayesi dışında geçişmiş olması, onun kıyamet gününe dek pişman olmasını gerektirir. Her kim ki, kırkını geçtiği halde hayırları, şerlerini geçmişse kendini cehennem ateşine hazırlasın.

İlim ehli olanlara tek başına bu öğüt bile yeterlidir.

الغز ا لي
أ يّها الو لد

, Rasûlullah , sav , nasihat , hadis , ayet , sohbet , ömür , cennet , cehennem , ahiret , dünya , şer , hayır , kıyamet , vakit, ilim, ümmet , genç , hanım , İman , hidayet , ibadet , taat , tebliğ , müslüman , hizmet, gençortam , hanımefendi , kayseri

Bir Ayet: Tevbe 100: Muhacir ve Ensar´dan İslâm´a ilk önce girenlerin başta gelenleri ve iyi amellerle onların ardınca gidenler var ya, işte Allah onlardan razı oldu, onlar da Allah´dan razı oldular ve onlara, altlarında ırmaklar akan cennetler hazırladı ki, içlerinde ebedi kalacaklar.