Ingilizce Neden Önemli Benim Bu Soruya

ym. 🍃Ey kalpleri hâlden hâle çeviren Allah'ım! Benim kalbimi dininden ayırma.لم أزل بالباب واقف فارحمن ربي وقوفي🍁
bookclaw tarafından paylaşılan ym. ve Ingilizce Neden Önemli Benim Bu Soruya konulu resim, 2 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

İngilizce neden önemli Benim bu soruya iki yanıtım var.

İlki yaptığım işi en güzel şekilde yapmak. Allah (cc), yaptığı işi en güzel şekilde yapan kullarını sever. Doktorsan alanında en iyisi olmak için çabalamalısın. Öğretmensen işini en güzel şekilde yapmalısın. Ve kendini geliştirmenin yolu ‘okumaktan’ geçiyor. Okumak gerekiyor, çok okumak. Ve bazen Türkçe kaynaklar maalesef yetersiz kalabiliyor. Makaleler, bilimsel yazılar İngilizce. Neden kendi öğrenme imkânımız varken başkalarının çevirmenlik yapmasına ihtiyaç duyalım ki Kendimiz ilim öğrenebiliyorken, imkânımız varken. Bundan dolayı, Allah’ın sevdiği kullarından olabilmek ümidi ile öğrenmeliyiz İngilizce’yi.

İkinci sebep ise: Tebliğ. İster biz Adem Özkese abimiz gibi alalım çantamızı yollara çıkalım, ister Rabbim nasip etsin insanlar bizlere gelsin… Bir şekilde mutlaka karşılaşacağız farklı memleketlerden insanlarla. İşte o zaman, o insanlar dünyanın neresinden olursa olsun iletişim kurmak için en ihtiyacımız olan dil İngilizce. Bir ateist, deist, Hristiyan; İslam hakkında yanlış bir bilgiye sahipse ona güzellikle ama dolu dolu yanıtlar verebilmeliyiz. İngilizce’miz dolu olmalı ki dolu dolu cevaplar verebilelim. Bu kitap Türkçe öğrenen/öğrenmiş bir kişi tarafından kaleme alındığı için verdiği tavsiyeler çok güzel ve yararlı. Oldukça akıcı bir kitap, kısa sürede bitirebilirsiniz. Hem nasıl öğreneceğiniz, nereden başlayacağınız hakkında bilgi sahibi olursunuz hem de motivasyonunuz yükselir biiznillah

, ingilizce , ingilizcedersi , dil , english , chriscrossan , kitaptavsiye , kitaptavsiyeleri , kitaplar , books , islam , tebliğ , dava , müslüman , neden , kitap , alfa , yayın

Bir Ayet: Nisa 13 - İşte bütün bu hükümler, Allah´ın koyduğu hükümler ve çizdiği sınırlardır. Kim Allah´a ve Peygamberine itâat ederse Allah onu altlarından ırmaklar akan cennetlere koyar. Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır. İşte büyük kurtuluş budur.