Tirnak Temizliği ↔ Tırnakların Uzayan Kısımlarının

# # # # # #
Cennetin Hanımları 🍒03.08🐇 İlahi ente maksudi ve rıdake matlubi NEFSİME NOT : ⏳ÖLÜM VAR⌛
cennethanimlari tarafından paylaşılan Cennetin Hanımları ve Tirnak Temizliği ↔ Tırnakların Uzayan Kısımlarının konulu resim, 1 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

TIRNAK TEMİZLİĞİ
↔ Tırnakların uzayan kısımlarının kesilmesi, fıtratın (insan yapısının) gereği olan sünnetlerdendir. Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem, fıtrattan olan beş temizlikten birinin tırnakların kesilmesi olduğunu belirtmiştir.
↔↔ Tırnak uzatmak kadın için süs alameti sayılmaz.Buna göre kadın erkek herkes, İslâm fıtratı üzere hareket etmeli ve gayrimüslimlerin âdetlerine özenmemelidirler. Tırnağı uzatmanın en üst sınırı kırk gündür. Kırk günden sonra artık tırnakları kesmemek câiz olmaz. Müstehap olan ise her Cuma günü tırnakları kesmektir.

Elbette tırnakları uzatmanın kırk gün olması son sınırı ifade eder.
, namaz , hzmuhammed , allah , muhammed , hadis , islam , subhanallah , amin , ölüm , ihlas , tefekkür , iman , bediüzzaman , müslüman , mümin , resulullah , huzur , cuma , bismillahirahmanirahim , cami , din , ibadet , dua , kabe , sünnet , mekkah , quran

Bir Ayet: Tur 18: Rablerinin kendilerine verdiği ile zevk ü sefâ sürerler. Rableri onları, cehennem azabından korumuştur.