Hz. Enes (R.a)’Dan Resulullah (S.a.v) Şöyle

# # # # # #
Elif elif'in Öğretmenidir Aşkın tarifini yapmaya geldik, Sevgi'nin saflığını yaymaya geldik, Gül satıp suyunu koklatmaya geldik, Candan vazgeçip, iman nurunu yaymaya geldik.
elifelifinogretmenidir tarafından paylaşılan Elif elif'in Öğretmenidir ve Hz. Enes (R.a)’Dan Resulullah (S.a.v) Şöyle konulu resim, 3 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

Hz. Enes (r.a)’dan, Resulullah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Cennet bahçelerine uğradığınız zaman ondan yiyiniz” Biri, “Cennet bahçeleri nedir” deyince, Resulullah (s.a.v), “Zikir halkalarıdır” (sohbet meclisleri) buyurdu. (Tirmizi, İmam-ı Ahmed)
.
.
.
Ve şöyle bir şey diyelim.
– Sohbet meclisleri şuan bizlerin gözünde cemaatler, tarikatlar ve vakıflar olarak gözüküyor.
Aslında evet öyledir. Fakat kendi aramızda toplanıp sohbet edersek, ALLAH (cc) ın isimlerini tesbih ile dillendirirsekve onun istediği gibi kelamlarımızı süzersek buda bir sohbet meclisidir.
Cem olmak bize özdür, biz toplanıp Fahri kainat efendisine, iki cihan güzeline salavatlar getirelim ki sohbet edelim.
Sohbet meclisi bizim gönlümüzdedir. Göz pınarlarından süzülür sözlerin. .
.
.
, ask , sevgi , güller , hadis , kuran , kitap , kitaplar , kitapsozleri , kitapsesi , kitapdanesintiler , kitapkurdu , kitapyurdu , kitapseverler
, şiir , şiirdennameler , şiirinsesi , şiirinnefesi , şiirhasreti , sohbet , sohbetmeclisleri , zikir , tefekkur , tasavvuf , kabe , guzelkelimler , guzelkelimelerdukkani
.
.
.
.
, elifelifinogretmenidir

Bir Ayet: Mumin 9: Onları fenalıklardan koru. Sen her kimi fenalıklardan korursan, o gün muhakkak onu rahmetinle yarlığamışsındır. İşte asıl büyük kurtuluş da budur.