Nereden, nereye gidiyoruz?

ZULME RIZA DA ZULÜMDÜR

# # #
Paylaşımları okumayacaksanız takip etmeyin Evrim olabilir mi?RİSALE i NUR , OKUYUCUSUŞahsi fotoğrafları beğenemiyoruz.😊Milliyeti "İSLÂMİYET"
metafizikkelam tarafından paylaşılan Nereden, nereye gidiyoruz? ve ZULME RIZA DA ZULÜMDÜR konulu resim, 3 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHÎM
ﻭَﻟﺎَ ﺗَﺮْﻛَﻨُٓﻮﺍ ﺍِﻟَﻰ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻇَﻠَﻤُﻮﺍ ﻓَﺘَﻤَﺴَّﻜُﻢُ ﺍﻟﻨَّﺎﺭُ
(Zalimlere meyl etmeyin ki sonra sizede ateşi dokunur. (Hud suresi 113. Ayet))
âyet-i kerimesi FERMANIYLA: ZULME değil YALNIZ ÂLET OLAN ve TARAFDAR olanı, belki edna (en basit) bir MEYLEDENLERİDAHİ, DEHŞETLİ ve ŞİDDETLE TEHDİT ediyor. Çünki rıza-yı küfür (küfre razı olma), KÜFÜR OLDUĞU gibi; ZULME RIZA da ZULÜM DÜR.İşte bir ehl-i kemal (yüksek dereceye ulaşmış), kâmilane (manevî olgunluğa gelmiş kişi), şu ÂYETİN çok cevahirindenbir cevherini şöyle TABİR ETMİŞTİR:Muin-i zalimîn (zulmedip haksızlık yapanların)DÜNYADA erbab-ı denaettir (alçak ve rezil kimselerdir)Köpektir ZEVK ALAN, sayyad-ı bîinsafa (insafsız avcıya) hizmetten.Evet; bazıları YILANLIK ediyor, bazıları KÖPEKLİK ediyor….
Mektubat
, risaleinur , sözler , bediüzzamansaidnursi , metafizik , kelam , bilim , evrim , namaz , ayet , kuran , tefsir, islam, nur lar , risale , din , islam , iman , ayet , kuran , dua , ateist , hadis , felsefe , psikoloji

Bir Ayet: Tevbe 72: Allah mümin erkeklere ve mümin kadınlara, altlarından ırmaklar akan cennetler vaad buyurdu. Orada ebedi kalacaklardır. Hem de Adn cennetlerinde hoş meskenler vaad etmiştir. Allah´ın rızası ise hepsinden büyüktür. İşte asıl büyük kurtuluş da budur.