Kitabın Adı: Dirilt Kalbini Kitabın Yazarı: Nouman

# # # # # #
Kitap Özeti Türk ve Dünya Edebiyatından En Güzel Kitapların Özetleri. Yeni Çıkan Romanlar, Eserler. Birbirinden Güzel Kitap Özetleri. Kitaplarla İlgili Bilgiler.
kitapozeti tarafından paylaşılan Kitap Özeti ve Kitabın Adı: Dirilt Kalbini Kitabın Yazarı: Nouman konulu resim, 1 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

Kitabın Adı: Dirilt Kalbini
Kitabın Yazarı: Nouman Ali Khan
Yayınevi: Timaş Yayınları
Kitabın Türü: Din, İnceleme, Araştırma
Sayfa Sayısı: 224 (Timaş Yayınları)
İlk Baskı Yılı: 2017
Nouman Ali Khan’ın Dirilt Kalbini Adlı Eseri Timaş Yayınları Etiketi İle Yayımlandı.
Timaş Yayınları tarafından 2017 yılının Ekim ayında yayımlanan Nouman Ali Khan’ın Dirilt Kalbini kitabının Türkçe çevirisini Feyzanur Can yapmıştır. Feyzanur Can tarafından Türkçe çevirisi yapılan Nouman Ali Khan’ın Dirilt Kalbini kitabının sayfa sayısı 224 sayfadır.
Teknolojinin önümüze serdiği sınırsız imkânları düşündüğümüzde, bugünün insanını yakalayabilmek için samimi ve bilgece bir üsluba ihtiyacımız var. Gençlerimizin artık eski, kalın kitapları karıştırıp kafa yoracak ne vakitleri var, ne de istekleri. İslâm’ın ilkelerini ve güzelliklerini, tahrif etmeden ama muhatabı taltif ederek sunmamız gerekiyor. Buna ‘din dilinin restorasyonu’ dememiz caiz olursa eğer, yapmamız gereken tam da bu.
Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı Nouman Ali Khan, çizmeye çalıştığım çerçeveyi gerçek anlamda dolduran bir isim. İslâm ve Kur’ân hakkındaki derin bilgisini keyifli ve bilgece bir üslupla dile getirip, bunu yaparken kendi hayatından aktardığı sıcak ve sıra dışı anekdotlarla okurunun ilgisini her an canlı tutabiliyor.
Nouman Ali Khan’ın Dirilt Kalbini adıyla Türkçeye kazandırılan elinizdeki ilk kitabı, günümüze dair bazı meseleler hakkında Kur’ân ayetlerinden damıttığı kıymetli dersler içeriyor. Ayetlerin sadece mesajını değil, ayetlerde geçen ifadelerin dil özelliklerini de laf arasında aktarıyor. Kelimelerin anlamları, anlamlar arasındaki hoş nüanslar, bunların ayetlere kattığı derinlik ve zenginlik… Bütün bunlar, okuyucuyu hem anlatılan konuya hem de bir bütün olarak Kur’ân’ın harikulâde üslubuna yaklaştırıyor, ısındırıyor.
, kitapözeti , kitapozeti , kitap , book , bookstagram , kitapönerisi , kitaptavsiyesi , kitapokumak , kitaplariyikivar , muslim , müslüman , müslümanlar , musluman , muslumanlar , islam , din , dini , diriltkalbini , noumanalikhan

Bir Ayet: Tur 18: Rablerinin kendilerine verdiği ile zevk ü sefâ sürerler. Rableri onları, cehennem azabından korumuştur.