Genç Muttakiler☝️

Selâmûn Âleykûm Ve Rahmetullah Sevgili Gönlü Güzel

# # # # # #
Genç Muttakiler☝️ Müspet bir hareket.. ️ "Karanlığa küfredeceğine bir mum yak." "Kör dünyanın göbeğine, Hak yol İslâm yazacağız🌎" ➡İstekler,sayfamıza davettir.. https://mobile.twitter.com/genc_muttaki
gencmuttaki tarafından paylaşılan Genç Muttakiler☝️ ve Selâmûn Âleykûm Ve Rahmetullah Sevgili Gönlü Güzel konulu resim, 2 defa beğenilmiş ve 99 kez görüntülenmiştir.

Selâmûn âleykûm ve rahmetullah

Sevgili gönlü güzel aziz kardeşlerim

Bizler ne yazık ki ibadetlerimizi huşu içinde yapmakta büyük bir sıkıntı çekiyoruz.Bu yüzden de namaz bize rahmet olarak değil zahmet olarak görünüyor.Oruç tutmak bize sadece aç kalmayı ifade ediyor.Kur’an’ı Kerim okumak ise sadece okumak olarak nitelendiriliyor.Aslında bir nevi biz başkalarına tebliğ yapalım derken kendimizi unutuyoruz.Kendi ruhumuzu besleyemiyoruz.

Efendimiz (s.a.v.)ise namazı cennete yolculuk olarak görüyor.O’nun (s.a.v.) için Kur’an vahyinin inişinin hatrına yâd etmek demektir.Biz ibadetlere bu açıyla bakamıyoruz.Onların o mucizevi özelliklerini göremiyoruz.Zaten bunları görseydik ibadetlerimizi huşu içinde yapardık.Ve her şey bu nedenle yüzeysel olmaya başlıyor.O mucizevi kıymeti göremeyince robot gibi ibadet ediyoruz artık.

Eğer ibadetlerimizi huşu içinde uygulamak istiyorsak ilk önce onları mucizevi yanları görmemiz gerekiyor.
, ibadet , hak , mucize , kuran , namaz , oruç , secde , rahmet

Bir Ayet: Mumin 9: Onları fenalıklardan koru. Sen her kimi fenalıklardan korursan, o gün muhakkak onu rahmetinle yarlığamışsındır. İşte asıl büyük kurtuluş da budur.