Hz.ali (K.v.) Anlatıyor: “Bir Ara Cebrail Aleyhisselam,

Hakikat şehri “İlim elde etmek her Müslüman kadına ve erkeğe farzdır.”🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹Destek lütfen 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
hakikatsehri tarafından paylaşılan Hakikat şehri ve Hz.ali (K.v.) Anlatıyor: “Bir Ara Cebrail Aleyhisselam, konulu resim, 4 defa beğenilmiş ve 99 kez görüntülenmiştir.

Hz.Ali (k.v.) anlatıyor:
“Bir ara Cebrail aleyhisselam, Rasûlullah’a (s.a.v.) gelmiş. Onlar henüz birlikte iken Ebu Zerr (r.a.) çıkagelmiş. Cebrail aleyhisselam onu görünce;
– “Ebu Zerr” demiş. Bunun üzerine Allah Rasûlü şöyle demekten kendini alamamış:
– “Ey Allah’ın Emîni (Cebrail)! Siz Ebu Zerr’i tanıyor musunuz” Cebrail aleyhisselam:
– “Evet. O göklerde yerdekinden daha ünlüdür. Oralarda onu tanımayan yoktur. Bu da her gün iki defa yaptığı duadan ileri gelmektedir. Melekler ona hayrettedirler. İstersen çağır da ona o duayı soruver” deyince, Rasûlullah (s.a.v.), Ebu Zerr’i (r.a.) çağırmış ve şöyle demiş:
– “Ey Ebu Zerr! Her gün yaptığın dua var mıdır” Ebu Zerr (r.a):
– “Evet, anam-babam sana feda olsun, ey Allah’ın Rasûlü! O duayı herhangi bir insandan işitmedim. O, sadece Rabbimin bana ilham ettiği on cümledir. Her gün iki kere onu söylerim. Bunu da şöyle yaparım:
Önce kıbleye karşı yönelerim. Allah Teala’yı bir miktar tesbih (sübhânallah derim), bir miktar tehlil (Lâ ilâhe illallah derim) ve bir miktar da hamdederim (el-hamdülillah derim). Sonra da bir miktar tekbir getiririm (Allâhu ekber derim). Daha sonra şu on cümlelik duayı yaparım:

Bir Ayet: Buruc 11: İnanan ve iyi amel yapanlar için de altından ırmaklar akan cennetler vardır. İşte büyük kurtuluş odur.