Hz. Ali Bir Gün Evinde Oturuyordu.

# # # # # #
bir bilseydin Düşünüldüğünü, düşünmez misin? ⏳🔎📑💛📚☕ (Bir ayet: "Ne kadar az düşünüyorsunuz!") http://facebook.com/birbilseydi
birbilseydi tarafından paylaşılan bir bilseydin ve Hz. Ali Bir Gün Evinde Oturuyordu. konulu resim, 2 defa beğenilmiş ve 99 kez görüntülenmiştir.

Hz. Ali bir gün evinde oturuyordu. Kapı çalındı. Hz. Ali kalkıp kapıya baktı. Komşularından biri gelmişti. Komşusu ona selam verdi. O da onun selamına cevap verdi. Sonra Hz. Ali komşusuna:
-Ne istiyorsun Diye sordu.
Komşusu utanarak:
-Şu kadar paraya ihtiyacım var. Bana borç para verir misin Dedi. Hz. Ali eve girdi. Komşusunun istediği parayı alıp geldi. Komşusuna verdi. Komşusu istediği parayı alınca sevinerek dönüp gitmişti.
Hz. Ali de eve girmiş, oturup derin bir düşünceye dalmış, sonrada ağlamaya başlamıştır. Hz. Fatıma efendisinin ağladığını görünce ona şöyle demişti:
-Ey Efendim! Neden üzülüp ağlıyorsun Komşumuzun istediği parayı ona verdin. Sevinmen gereklidir.
Hz. Ali ona şöyle cevap vermiştir:
-Ey Fatıma! Sen komşuluğu bu kadar kolay mı sanıyorsun Bizim görevimiz, komşumuzun halini sormaktı. Böyle bir ihtiyacı olduğunu öğrenince o gelip istemeden önce, o parayı götürüp ona vermekti. Neden görevimizi yapamadık diye üzülüyorum. .
.
.
.
.
.
.
, oku , kitap , kalp , allah , ayet , hzmuhammed , hadis , kitaplar , harika , hediye , rengarenk , kitaplariyikivar , söz , eğitim , guzellik , turkish , english , uni , hayırlıgeceler , günaydın

Bir Ayet: Tegabun 9: Toplanma günü için sizi topladığı zaman var ya, işte o gün, kimin aldandığının açığa çıkacağı aldanma günüdür. Kim Allah´a inanır ve yararlı iş yaparsa, Allah onun kötülüklerini örter ve onu, içinde ebedi kalacakları, altlarından ırmaklar akan cennetlere sokar. İşte büyük kurtuluş budur.