ALLAH İNDİNDE EN SEVİMLİ SÖZ

# # #
Deme Gencim,Tazeyim,Hele Dur Biraz Daha Gezeyim,Düşün ki Bir Cenazeyim.Tövbeye Gel Tövbeye...
cengizhancetinnnn tarafından paylaşılan Cengizhan Çetin ve ALLAH İNDİNDE EN SEVİMLİ SÖZ konulu resim, 1 defa beğenilmiş ve 99 kez görüntülenmiştir.

Sübhnallahi ve bihamdih Manâsı : (Allahü Teâlâyı teşbih ederim. Bütün noksan ve eksiklerden tenzih ederim. Ve O’na hamd ederim .bütün hamdü senâ (övmek ve övülmek Allah’a mahsustur.) demektir.

100 KERE OKUYANIN GÜNAHI AFFOLUR
Buhâri ve Müslimin, Ebû Hureyre (R.A.) dan rivayet ettiği diğer bir Hadîs-i Şerîfte de:
Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) Efendimiz şöyle buyuruyor. Kim ki, her gün yüz kere “Sübhnallahi ve bihamdih tespihini (duasını) okursa, günahları deniz köpüğü kadar dahi olsa silinir. affolunur.) Demek ki bir kimse yüz kere bu bir kelimelik duayı okuyor, Cenab-ı Hak o kulunun denizin köpükleri kadar çok olan günahlarını affediyor. Müslüman kardeşim! Gafletten uyan. Allah’ımızın sonsuz rahmet ve merhametine bak ki, bir şeyi bahane ederek kulunu, kullarını affetmek istiyor, kullarının günahları- nı bağışlamak istiyor. İşte bu Hadîs-i Şerif bizlere bu müljdeyi veriyor.

Bir Ayet: Casiye 30: İman edip iyi işler yapanlara gelince; Rableri onları rahmeti içine koyacaktır. İşte apaçık kurtuluş budur.