Asr-ı saadetten bir rüzgar esintisinin yaşandığı yuvalar nasip eylesin

# # #
Tek derdim;Rabbimin rızası,Rasûlunun şefaati,dostunun himmeti👆"Allah'a ve ahiret gününe inanan kimse ya hayır konuşsun ya da sussun."ت
ilim.fakiri tarafından paylaşılan Önce Kendi Nefsime ve Asr-ı saadetten bir rüzgar esintisinin yaşandığı yuvalar nasip eylesin konulu resim, 3 defa beğenilmiş ve 99 kez görüntülenmiştir.

6 yaşındaki kız kardeşim, kendince hatırladığı bir hikayeyi anlattı cevaben “Evet, o zaman çok tatlıydın” dedim “Şimdi tatlı değil miyim yanı?” diye bir geri dönüş aldım.

Neden bunu anlattım, hemen söyleyeyim.
Kadın fitratı işte benim yaşadığım bu olay gibi.
Yani yaşı küçük diye bakmıyor.
Fıtrat aynı değişmiyor.
Beğenilme arzusu..
Belki şuan onunki masum bir arzu lakin gerekli önlemler alınmaz ise sonuçlarının neler olacağı malumunuz.
Her ne kadar ilim erbabı bir kadın dahi olsa beğenilme ve ilgi görme arzusuna sahiptir. Zaten ilim buna bir mani değil çünkü doğa gereğidir bu. Fıtrat gereği..
Lakin surda bir ayrım söz konusu..
Mahremi tarafından bu arzunun karşılanması.
İşte günümüz fitnesi de burada devreye giriyor.
Bizlerdeki bu arzuyu sınırlandıramaz ve mahrem, namahrem ayrımı yapmaz isek; korkarım ki bu masum ve pek tabiî fitrati duygu, cehennem biletimiz olmaktan öteye gitmeyecektir.
Mevla Teala, bekar kardeşlere Allah rızası için kurulan ve Asr-ı saadetten bir rüzgar esintisinin yaşandığı yuvalar nasip eylesin.
Evli kardeslerimin de Vedud ismi şerifi hurmetine muhabbetlerini arttirsin, İslam sancağını devralacak evlatlar yetiştirmelerini nasip etsin..

Bir Ayet: Casiye 30: İman edip iyi işler yapanlara gelince; Rableri onları rahmeti içine koyacaktır. İşte apaçık kurtuluş budur.