Asr-ı saadetten bir rüzgar esintisinin yaşandığı yuvalar nasip eylesin

# # #
Tek derdim;Rabbimin rızası,Rasûlunun şefaati,dostunun himmeti👆"Allah'a ve ahiret gününe inanan kimse ya hayır konuşsun ya da sussun."ت
ilim.fakiri tarafından paylaşılan Önce Kendi Nefsime ve Asr-ı saadetten bir rüzgar esintisinin yaşandığı yuvalar nasip eylesin konulu resim, 3 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

6 yaşındaki kız kardeşim, kendince hatırladığı bir hikayeyi anlattı cevaben “Evet, o zaman çok tatlıydın” dedim “Şimdi tatlı değil miyim yanı?” diye bir geri dönüş aldım.

Neden bunu anlattım, hemen söyleyeyim.
Kadın fitratı işte benim yaşadığım bu olay gibi.
Yani yaşı küçük diye bakmıyor.
Fıtrat aynı değişmiyor.
Beğenilme arzusu..
Belki şuan onunki masum bir arzu lakin gerekli önlemler alınmaz ise sonuçlarının neler olacağı malumunuz.
Her ne kadar ilim erbabı bir kadın dahi olsa beğenilme ve ilgi görme arzusuna sahiptir. Zaten ilim buna bir mani değil çünkü doğa gereğidir bu. Fıtrat gereği..
Lakin surda bir ayrım söz konusu..
Mahremi tarafından bu arzunun karşılanması.
İşte günümüz fitnesi de burada devreye giriyor.
Bizlerdeki bu arzuyu sınırlandıramaz ve mahrem, namahrem ayrımı yapmaz isek; korkarım ki bu masum ve pek tabiî fitrati duygu, cehennem biletimiz olmaktan öteye gitmeyecektir.
Mevla Teala, bekar kardeşlere Allah rızası için kurulan ve Asr-ı saadetten bir rüzgar esintisinin yaşandığı yuvalar nasip eylesin.
Evli kardeslerimin de Vedud ismi şerifi hurmetine muhabbetlerini arttirsin, İslam sancağını devralacak evlatlar yetiştirmelerini nasip etsin..

Bir Ayet: Tevbe 100: Muhacir ve Ensar´dan İslâm´a ilk önce girenlerin başta gelenleri ve iyi amellerle onların ardınca gidenler var ya, işte Allah onlardan razı oldu, onlar da Allah´dan razı oldular ve onlara, altlarında ırmaklar akan cennetler hazırladı ki, içlerinde ebedi kalacaklar.