BISMILLÂHIRRAHMÂNIRRAHÎM الله

Simitle kahvaltı yapma hayali kuran çocukları öldürdünüz

# # #
﷽ AYET HADİS SÜNNET İLMİHAL FIKIH TEFEKKÜR .5x oku: Allahummesalli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed.❤
islam_ayetler tarafından paylaşılan BISMILLÂHIRRAHMÂNIRRAHÎM الله ve Simitle kahvaltı yapma hayali kuran çocukları öldürdünüz konulu resim, 1 defa beğenilmiş ve 99 kez görüntülenmiştir.

75 tl asker aylığı alıp 3 TL halk otobüsüne ödeyerek, pastanede
4 liraya çay ve simitle kahvaltı yapma
hayali kuran çocukları öldürdünüz.
İnan ölüme hazır değilsin. Namaz kılmıyorsan, ibadetleri emirleri yerine getirmiyorsan İNAN ki hazır değilsin ÖLÜMe… Günahlarını azalt! Ölümün şiddeti sana kolay gelir. İbadetlerini aksatma, bakarsın ecel kapındadır… Bilemeyiz ki! Ölümü, yatağa yattığın vakit yastık altında, uyandığın vakit burnunun ucunda bil! Uyan! Bu gafletten uyan kardeşim. Şeytan’ın seni daha fazla uyutmasına müsade etmeyesin. Ölmeden önce teslim et kendini ALLAH’a… .
Arkadaşlarınızı etiketleyin ÖLÜM daima hatırlansın…
.
Namaz İslam dininde daha doğrusu Allah katındaki tek dinde çok önemli bir yeri olan, günde 5 vakit yapılması farz olan ve insanoğlunun yapmakta zorlandığı gençlerin çoğunun önemsemediği çalışanların türlü bahaneler üretip yapmadığı dinimizin peygamberimizin ise en çok önem verdiği ibadetlerin başında gelen bir ibadet şeklidir aynı zamanda İslamın şartlarından olup Allahın bir emridir.

5 vakit namaz insanoğluna ağır gelen bir ibadettir. Bunun ise birçok nedeni vardır. Bu nedenleri belirtelim ve niçin böyle düşüncüler ortaya çıkıyor bir bakalım;

5 vakit namaz öncelikle Müslümanlar tarafından çok fazla (ekstra) görülmektedir. Namaz hâşâ bir bıkkınlık yaratmakta düşüncesi hakimdir. Hem o kadar iş içinde namaza nasıl vakit ayıracaksın ki? Belki de klasik bir benzetme olacak ancak ruhun gıdası ibadettir, duadır, namazdır. Bedenimiz her gün 1.5 2 litre su tüketip çeşitli yemekler yerken iyi ama! Bunları yaparken bir bıkkınlık olmaz ama 10 dakika Allahın huzurunda kuran okumak, secdeye kapanmak bıkkınlığa yol açar!

Namaz iş yapanlara gençlere okuyanlara farz değil onlar kılmasa da olur ama yaşlılar kılmalıdır gibi düşünce hâkimdir. Gençler namaz niye kılsın demi. gezip tozmak varken hele şimdi internet de yaygınlaştı kim kalkıp camiye gitcek kim kalkıp abdest alacak. Hem kız arkadaşları da olur. Hem namaz kılıp hem onunla olmayı bir tutamaz (kız öğrenirse rezil olurum düşüncesi vardır !). Namazı unutur böylelikle… Ama o genç bilmiyor ki ölünce mahşerde hesap gününde Allahın da onu unutacağını. Allahın unutması senin onu unutman yanında hiç bir şeydir hiçbir şey!!!!!!!!

Bir Ayet: Rad 26: Allah, dilediği kimseye rızkı genişletir de, daraltır da. Onlar ise dünya hayatı ile ferahlanmaktalar. Oysa düna hayatı ahiret hayatının yanında bir yol azığından ibarettir.