Allah’ın huzuruna giremezsin

# # #
Seyyid ve Şerif olan, Evliyaullahın büyüğü Abdulkâdir Geylânî (1077-1166) hazretlerinin sözlerini ve düşüncelerini yaşatmak için çalışıyoruz.
abdulkadir_geylanii tarafından paylaşılan Abdulkadir Geylani ve Allah’ın huzuruna giremezsin konulu resim, 1 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

Sen içi kurt dolu bir fıçısın. O seni ne yapsın? İçindekileri değiştir ve arın. Ancak bundan sonra hükümdarın karşısına çıkabilirsin. Kalbinde günahlar, insanlardan korku, beklenti, dünya ve dünyalık şeylerin sevgisi var. Tüm bunlar kalp kirliliklerindendir. // Abdulkâdir Geylânî (k.s) , yunusemre, tasavvuf, siir, siirsokakta , şiir, şiirsokakta, kitap, kitapkurdu , kitaptavsiyesi , kitaplar, ask, aşk, mevlana, güzelsözler , kitapaşkı, kitapoku , kitapokuyorum, türkiye, islam, sufi, instagram , mevlanasözleri , hzmevlana, ask , sözler , hadis , dua , ayetler , geylani , ramazan
@abdu/kadir
-gey/anii
Sen nasıl ki dışın pis iken hükümdarın
huzuruna giremiyorsan için pis iken de
hükümdarlar hükümdarı Allah’ın
huzuruna giremezsin. Abdulkâdir GeyIâni (KS)

Bir Ayet: Nur 52: Her kim Allah´a ve Resulüne itaat eder, Allah´a saygı duyar ve O´ndan sakınırsa, işte asıl bunlar bedbahtlıktan kurtulanlardır.