Ruhu-l Furkan 💗 Şifa-i Şerif 💗

9-Eğer Biz (Onların Kendilerine Melek Cinsi

# # # # # #
Kitap okur📚ama " bütün kitapları ancak bir kitabı doğru anlamak için okur. "İlim ilim bilmektir..İlim kendin bilmektir.. Bir 💁 bir ⛹annesi 👍 516
e_lyl_e tarafından paylaşılan Ruhu-l Furkan 💗 Şifa-i Şerif 💗 ve 9-Eğer Biz (Onların Kendilerine Melek Cinsi konulu resim, 2 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

9-Eğer Biz (onların, kendilerine melek cinsi bir peygamber gönderilme taleplerini yerine getirmek üzere) onu bir melek yapacak olsaydık, (beşerin gücü meleği görmeye dayanamayacağından, Cibrîl (Aleyhisselâm)ı bir insan suretinde gönderdiğimiz gibi) elbette onu bir adam (suretinde) yapacaktık ve (peygamberin insandan olması konusunda kendi kendilerine) karıştırmış oldukları o şeyi Biz yine onlara mutlaka karışık kılacaktık. (Böylece onlar Rasûlullâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)`e inanmadıkları gibi, insan şeklinde gelecek melek için de: “Bu ancak bizim gibi bir adamdır!” deyip inanmayacaklardı.) .
.
10-(Habîbim!) Andolsun ki; senden evvel (gönderilen) nice değerli rasûllerle de gerçekten istihza edilmişti. Fakat kendisiyle dalga geçmekte bulunmuş oldukları o şey(in azâbı), o alay etmiş olan kimseleri çepeçevre kuşatıvermişti.
En’am Suresi
.
.
kuranimecid , enam, suresi, meâl, kuran, müslüman, muhammed, efendihazretleri, tefsir, ayet, hadis, sünnet , cübbeliahmethoca, kuranikerim, hayirlicumalar , salihamel, peygamberimiz, hzmuhammed, sav, hergünbirayet, ilim, ihlas, dua , amel, niyet, butunnimetlerinesinirsizhamdolsun, ruhulfurkan, sifaiserif, risaleikudsiyye

Bir Ayet: Enam 16: O gün kimden azab giderilirse, kuşkusuz Allah ona rahmet etmiştir. İşte apaçık kurtuluş budur.