Yıl 1528. Muhteşem Süleyman Alman Imparatorluğunun

# # # # # #
Onur Koç Ahir zamanda bir genç😊🌷🌹 - چ 🇹🇷 EhliSünnet vel Cemaat 🇹🇷 🇹🇷 EVLÂD-I OSMANLI 🇹🇷
onurkoc1453 tarafından paylaşılan Onur Koç ve Yıl 1528. Muhteşem Süleyman Alman Imparatorluğunun konulu resim, 1 defa beğenilmiş ve 99 kez görüntülenmiştir.

Yıl 1528… Muhteşem Süleyman, Alman İmparatorluğunun taht merkezi Viyana kapılarındadır. Avrupa’nın titreme, Osmanlı’nın ihtişam devrindeyiz. Viyana çevresinde yapılan muharebelerden birinde, 5 Türk askeri Almanlarca pusuya düşürülüp esir alınır. Az geçince de Viyana kumandanının önüne çıkarılır ve sorgulama başlar: “Hangi paşanın askerlerisiniz”
“Kaç bin askeriniz var”
“Kaç topa sahipsiniz..” “Soyun şu rezilleri!”
5 esir genç, tek kelime etmezler. Korkusuz, hatta umursamaz görünürler. Kumandana alay eder gibi bakmaktadırlar. Ve beklenen emir verilir. “Soyun şu rezilleri!”
5’ini de soyarlar; elleri bağlıdır, işkence başlar. Demir zincirli kamçılarla bütün gün eziyet ederler 5 yiğit artık kızıl kanlar içindedir. İşin garibi, 5’inden de en ufak bir ahlama, ohlama duyulmaz. Kumandan haykırır: “Getirin çuvalları!”
Çuvallar getirilir. Esirlerden ilkini iri çuvallardan birine koyarlar; ağzını bağlayıp, Viyana Kalesi’nden dibi görünmez Tuna kayalıklarına atarlar. – “Bre gafil düşman!..”
4 delikanlı, bitkin fakat sessiz; harap fakat dimdik; perîşan fakat metin haldedir. Kumandan yırtınır gibi yeniden bağırır. Aynı vakur sükûnet devam eder. Gözlerinde ne korku, ne de merhamet dilenişi görülür. 2, 3 ve 4. askerler de çuvallar içinde aynı uçuruma atılırlar. Sıra kendisine gelince 5. yiğit seslenir: “Bağlarımı çözün, konuşacağım. Birazcık da su verin!
Suyu getirirler. Mehmetçik birkaç yudum içer ve “Türk askeri ser (baş) verir, sır vermez” sözünü ispatlarcasına etrafındakilere haykırır:
“Bre gafil düşman!.. Boşuna uğraşıyorsunuz. Şayet ölümden korksaydık buralarda işimiz neydi” der demez, düşman askerleri onu da az önce 4 arkadaşının parçalandığı kayalıklara doğru fırlatırlar…
.
.
.
.
.
, osmanlı , kuran , sünnet , ayet , hadis , şeriat , ehlisünnet , payitaht , padisah , kanuni , sultansüleyman , ottoman , sancak , vatan , millet , şehid

Bir Ayet: Mumin 9: Onları fenalıklardan koru. Sen her kimi fenalıklardan korursan, o gün muhakkak onu rahmetinle yarlığamışsındır. İşte asıl büyük kurtuluş da budur.