On Üçüncü Nükte Kardeşlerim, Risale-I Nuru Müdâfaa Ve

# # # # # # # #
BEDİÜZZAMAN Said Nursi r.a 📕İmanı kurtarmak ve kuvvetlendirmek ve tahkikî yapmanın en kısa ve en kolayı Risale-i Nur'dadır📕🌙🇹🇷🌙
bediuzzamansaidnursi2 tarafından paylaşılan BEDİÜZZAMAN Said Nursi r.a ve On Üçüncü Nükte Kardeşlerim, Risale-I Nuru Müdâfaa Ve konulu resim, 2 defa beğenilmiş ve 99 kez görüntülenmiştir.

On Üçüncü Nükte
Kardeşlerim,
Risale-i Nuru müdâfaa ve muhafazasında herkes, hatta ben de çekilsem, beş kardeşimizin çekilmemeleri gerektir. Bu arkadaşlarımız: Hüseyin Usta, Halil İbrahim, Re’fet Bey, Hüsrev ve Hakkı Efendi’lerdir. Üç evvelkilerin ihtiyarsız ihtiyatsızlığı; diğer ikisinin zâhirî düşmanlarının şahsî garazları yüzünden Risale-i Nura karşı çok fazla zarar yapılmak istenilmesine göre, Risale-i Nur ehemmiyetli bir sûrette iştihar ve intişar etmesi gibi bir nimet-i uzmâyı netice vermeseydi, bu kadar mazur ve masum Risale-i Nur şakirdlerinin teellümatına sebebiyet verdiklerinden dolayı bu kardeşlerimizin ruhları pek çok sıkılacaktı.
İşte herkesten ziyade bu beş kardeşimizin ihtiyat edip yek-vücud bulunmaları lâzımdır.
, Allah , HzMuhammed , Allahuakbar , quran , Kuran , islam , islamic , iman , Muhammad , rasulullah , muslim , müslüman , lailaheillallah , ayet , hadis , dua , namaz , turkey , türkiye , dünya , ilim , bilgi , istanbul , ankara , izmir , bediüzzaman , bediüzzamansaidnursi , risaleinur , sözler , rnk

Bir Ayet: Saff 12: (Eğer böyle yaparsanız Allah) sizin günahlarınızı bağışlar ve sizi altlarından ırmaklar akan cennetlere, Adn cennetlerinde hoş yerlere koyar. İşte büyük kurtuluş budur.