Maşa Allah C.C. Nikahları Kıyıldığı Halde Eşinin

# # # # #
Sosyal Mûmin Kurân 📖 Hz Muhammed❤ Hadisler 📚 Dualar 👐 Videolar 🎬 Hikayeler 📃 Canlı Yayın 🔔 Bilinçlendirme 🙎 Sadece Dini paylaşım Vekefâ billâhi vekîyle☝ http://www.twitter.com/sosyalmumin1
sosyalmumin tarafından paylaşılan Sosyal Mûmin ve Maşa Allah C.C. Nikahları Kıyıldığı Halde Eşinin konulu resim, 1 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

MaşaAllah Nikahları kıyıldığı halde eşinin elini tutamıyor . Hayâ
.Bismillah.
▪Öyle bir yuva olmalı ki baştan sona, kuzeyi, güneyi, batısı,doğusu Sünnet-i Seniyye ile donatılmış olmalı.
▪Eve; Selam ve Hamd ile girip çıkılmalı. Şikayet ve nankörlük asla olmamalı.
▪Ev; kapısından duvarlarına, penceresine Kuran-ı Kerim kokmalı. Hayırsız boş lakırdı ve gıybet asla olmamalı.
▪Evde birden fazla tencerede yemek varsa mutlaka misafir olmalı ve israf asla olmamalı.
▪Evde şu neden yok bu niye eksik konuşulmamalı Elhamdulillah bunlar varya denmeli.
▪Beş vakit Ezan sesi ile inlemeli ve ardından hemen abdest sırası başlamalı. Cemaatsiz namaz kılınmamalı.
▪Evin beyi geldiğinde kapı güvenle ve sevinçle açılmalı. Bey dahil kimsede asık surat ve yersiz öfke olmamalı.
▪Saygı sonsuz olmalı, Edep akmalı baştan ayağa. Anne ve Baba asla ve asla incitilmemeli. Eşler birbirine kördüğüm olmalı, biri yanılsa diğeri düzeltmeli, biri sinirlense diğeri alttan almalı, Kim Haddi aşarsa ayet ve hadisle durdurulmalı. Öyle bir aile ya; ayeti hadisi duyan durmalı titremeli.
▪Maddiyat kağıt parçasından ibaret olmalı evdeki en değerli varlıklar yürekler olmalı. İstekler, arzular Allah ve Rasulünün (sallallahualeyhivesellem) istekleri ve arzularına ters düşmemeli. Düşüyorsa hiç düşünülmeden vazgeçilmeli.
▪Gecenin yarısı mutlaka ayakta olmalı aile. Virdsiz, teheccütsüz gözlerine uyku girmemeli. Sabah neşe ile kaldırılmalı fertler. Sabah Namazı bayram sabahı olmalı her gün.
▪Komşular aileden emin olmalı. Adları anıldığı vakit gıybet ile değil imrenerek anlatılmalı. Değil evin anahtarını malını mülkünü emanet edebilmeli komşuları.
▪Çocuklr ninnilerle, şarkı türkü, dizi, filmler ile değil ; Kuran-ı Kerim ile Zikrullah ile büyümeli. Büyümeli ki Rabb’inin Aşkı yüreğinde daim olsun.
, helalaşk , helalsevda , namaz , dua , dertetme, duaet , evlilik , hayırlı , eş , huzur , rabbimin, emaneti , bir , hayat , arkadaşı , camii, kunfeyekun, hadis, tebessüm, subhanallah, idlib, amin , ölüm, ihlas, tefekkür, iman , ihlas , bediüzzaman, müslüman, sehit, resulullah, iman , huzur allahyolundahayatlar

Bir Ayet: Rad 29: Onlar ki, iman etmişler ve salih ameller işlemişlerdir, ne mutlu onlara, varacakları yer de ne güzeldir!