Tesadüfen! Çocuk: -Anne Eline Sağlık Keki Çok

# # # # # #
Edip Talha Türksoy لا تَحْزَنْ إِنَّ اللَّهَ مَعَنَا "Üzülme, Allah bizimle beraberdir"
ediptalhaturksoy tarafından paylaşılan Edip Talha Türksoy ve Tesadüfen! Çocuk: -Anne Eline Sağlık Keki Çok konulu resim, 4 defa beğenilmiş ve kez görüntülenmiştir.

TESADÜFEN!

Çocuk: -Anne, eline sağlık, keki çok güzel yapmışsın.

Anne: -Afiyet olsun. Ama ben yapmadım ki. Yumurtayla şeker tesadüfen karışmışlar, sonra onlara bir şekilde un eklenmiş, işe bak kabartma tozu da oralardan tesadüfen geçiyormuş, atlayıvermiş. Bu karışım tesadüfen fırının içine düşmüş, kek olmuş.

Basit bir kekin böyle tesadüfen! olduğuna küçük bir çocuğu bile ikna edemezsiniz.
Ama koca koca adamlar -ki bazıları kendilerine bilim adamı diyorlar- bu muazzam kainatın tesadüfen olduğunu söylüyorlar. Gaz ve toz bulutları varmış, tesadüfen patlamış, sonra yerkabuğu soğumuş, tesadüfen tek hücreli bir yaşam biçimi oluşmuş, sonra tesadüf bu ya evrile çevrile biz olmuşuz vs…vs… , Allah , islam , müslüman , ibadet , tewhid , iman , tesettur , tefekkür , quran , kuran , kabe , oku , yaşat , huzur , mutluluk , book , bookstagram , books , live , life , perfect , istanbul , perşembe , zonguldak

Bir Ayet: Tur 18: Rablerinin kendilerine verdiği ile zevk ü sefâ sürerler. Rableri onları, cehennem azabından korumuştur.